Qtum (QTUM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja QTUM

Historyczne maksimum QTUM

logo kryptowaluty Qtum Czym jest Qtum?

Qtum znajduje się na 89 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Łącząc zmodyfikowaną infrastrukturę Bitcoin Core z interkompatybilną wersją maszyny wirtualnej Ethereum (EVM), Qtum łączy niezawodność niezawodnego blockchainu Bitcoina z nieskończonymi możliwościami, jakie dają inteligentne kontrakty.


Qtum jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Qtum jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak QTUM jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Stake w Qtum

Kryptowaluta Qtum opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy QTUM oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Qtum - Smart Contracts

QTUM jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Qtum


Gdzie kupić Qtum?

Qtum możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Qtum jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Qtum (QTUM)

Aktualny kurs Qtum wynosi 15.47831406 PLN -14.18%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął QTUM to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Qtum, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę QTUM mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/TRX 0.2 BTC/XEC 0.3 BTC/HEX 0.5 HEX/BAT 1 HEX/TRX 2 BNB/DOT 5 TRX/BAT 10 CRO/OMG 5 ETH/OMG

Qtum Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]