0x (ZRX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ZRX

353 671 329 USD

Historyczne maksimum ZRX

2.53 USD

logo kryptowaluty 0x Czym jest 0x?

0x znajduje się na 104 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

0x jest metodą wymiany, która pozwala użytkownikom łatwo handlować symbolami ERC20 i różnymi innymi dobrami na blockchainie Ethereum bez konieczności korzystania ze scentralizowanych pośredników, takich jak tradycyjne giełdy kryptowalutowe.

0x osiąga tę zdecentralizowaną funkcjonalność handlową za pomocą kolekcji open-source, otwarcie audytowalnych mądrych umów, które współpracują w celu wytworzenia wszechstronnej, niskiej procedury handlowej, którą programiści mogą łatwo wpleść w swoje elementy.

Procedura ta jest zasilana przez token energetyczny ERC20 znany jako ZRX. Węzły, które (znane również jako przekaźniki) przechowują księgę zakupów poza łańcuchem i oferują aplikacje skierowane do użytkownika, które przedstawiają te informacje i pozwalają użytkownikom tworzyć, wypełniać i kończyć transakcje, są opłacane w symbolach ZRX (jako opłaty handlowe).

0x może być stosowany w szerokim zakresie sytuacji użytkowych, składających się z eBay-style marketplaces dla produktów i usług elektronicznych, OTC trading workdesks, funkcjonalności handlu dla procedur DeFi i zwykłych zdecentralizowanych giełd.

ZRX może być również używany do udziału w administracji systemu, pomagając właścicielom rekomendować i głosować nad zmianami w procedurze.


0x jest oparty na Open Source

Kryptowaluta 0x jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak ZRX jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


0x - Smart Contracts

ZRX jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie 0x


Gdzie kupić 0x?

0x możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno 0x jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

0x można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

0x można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs 0x (ZRX)

Aktualny kurs 0x wynosi 1.87731497 PLN 7.27%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 173 327 330.58853337 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ZRX to 11.38773799 PLN

0x Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 2 Średnia: 4.5]