0x (ZRX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ZRX

821 113 975 USD

Historyczne maksimum ZRX

2.53 USD

logo kryptowaluty 0x Czym jest 0x?

0x znajduje się na 104 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

0x jest metodą wymiany, która pozwala użytkownikom łatwo handlować symbolami ERC20 i różnymi innymi dobrami na blockchainie Ethereum bez konieczności korzystania ze scentralizowanych pośredników, takich jak tradycyjne giełdy kryptowalutowe.

0x osiąga tę zdecentralizowaną funkcjonalność handlową za pomocą kolekcji open-source, otwarcie audytowalnych mądrych umów, które współpracują w celu wytworzenia wszechstronnej, niskiej procedury handlowej, którą programiści mogą łatwo wpleść w swoje elementy.

Procedura ta jest zasilana przez token energetyczny ERC20 znany jako ZRX. Węzły, które (znane również jako przekaźniki) przechowują księgę zakupów poza łańcuchem i oferują aplikacje skierowane do użytkownika, które przedstawiają te informacje i pozwalają użytkownikom tworzyć, wypełniać i kończyć transakcje, są opłacane w symbolach ZRX (jako opłaty handlowe).

0x może być stosowany w szerokim zakresie sytuacji użytkowych, składających się z eBay-style marketplaces dla produktów i usług elektronicznych, OTC trading workdesks, funkcjonalności handlu dla procedur DeFi i zwykłych zdecentralizowanych giełd.

ZRX może być również używany do udziału w administracji systemu, pomagając właścicielom rekomendować i głosować nad zmianami w procedurze.


0x jest oparty na Open Source

Kryptowaluta 0x jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

ZRX jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie 0x


Kurs 0x

Aktualny kurs 0x wynosi 3.80556918 PLN 0.88%

0x Wykres


Gdzie kupić 0x?

0x możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo BitBay

0x można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - BitBay. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

0x można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno 0x jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]