NEO (NEO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NEO

666 913 319 USD

Historyczne maksimum NEO

196.85 USD

logo kryptowaluty NEO Czym jest NEO?

NEO znajduje się na 47 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

NEO jest projektem blockchain opartym na społeczności non-profit, który wykorzystuje technologię blockchain i cyfrową tożsamość do digitalizacji aktywów, do automatyzacji zarządzania aktywami cyfrowymi za pomocą inteligentnych kontraktów, a także do realizacji "inteligentnej gospodarki" z rozproszoną siecią.


NEO jest oparty na Open Source

Kryptowaluta NEO jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak NEO jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


NEO - Smart Contracts

NEO jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie NEO


Gdzie kupić NEO?

NEO możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno NEO jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

bitbay logo Bittrex

NEO można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs NEO (NEO)

Aktualny kurs NEO wynosi 39.66661713 PLN 2.15%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 133 485 884.26573439 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął NEO to 825.94400584 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak NEO, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę NEO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/LUNA 0.2 ADA/SHIB 0.3 CRO/LSK 0.5 ETH/USDC 1 USDC/CRO 2 XLM/LUNA 5 XLM/OMG 10 USDT/OMI 2 DOGE/CRO

NEO Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]