NEO (NEO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NEO

873 245 138 USD

Historyczne maksimum NEO

196.85 USD

logo kryptowaluty NEO Czym jest NEO?

NEO znajduje się na 47 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

NEO jest projektem blockchain opartym na społeczności non-profit, który wykorzystuje technologię blockchain i cyfrową tożsamość do digitalizacji aktywów, do automatyzacji zarządzania aktywami cyfrowymi za pomocą inteligentnych kontraktów, a także do realizacji "inteligentnej gospodarki" z rozproszoną siecią.


NEO jest Open Source

NEO opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą NEO oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak NEO jest GitHub.


NEO - Smart Contracts

NEO jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie NEO


Gdzie kupić NEO?

NEO możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno NEO jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs NEO (NEO)

Aktualny kurs NEO wynosi 49.48083553 PLN 1.3%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 104 144 299.98346499 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął NEO to 786.04858301 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak NEO, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę NEO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BNB/DOGE 0.2 XLM/LSK 0.3 HEX/BNB 0.5 TRX/DASH 1 ETH/SHIB 2 ETH/ZRX 5 BAT/XEC 10 ETH/SHIB 3 SOL/TRX

NEO Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]