Bitcoin Vault (BTCV) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BTCV

56 884 553 USD

Historyczne maksimum BTCV

489.31 USD

logo kryptowaluty Bitcoin Vault Czym jest Bitcoin Vault?

Bitcoin Vault znajduje się na 364 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2019 roku

Bitcoin Vault został opracowany w celu zapewnienia dodatkowego poziomu bezpieczeństwa opartego na strukturze trzech kluczy prywatnych. Charakteryzuje się wszystkimi wygodami Bitcoina, jednocześnie dodając ważne funkcje pozwalające użytkownikowi na przejrzystość i wolność. Bitcoin Vault został uruchomiony na początku grudnia 2019 roku przez zespół entuzjastów kryptowalut z siedzibą w Polsce. Moneta oparta jest na szkielecie Bitcoin, ale zawiera kilka cennych dodatków, dzięki czemu jest wygodniejsza i bezpieczniejsza niż inne monety na rynku.


Bitcoin Vault jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Bitcoin Vault jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak BTCV jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin Vault opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin Vault. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BTCV


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Vault


Gdzie kupić Bitcoin Vault?

Bitcoin Vault możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Bitcoin Vault (BTCV)

Aktualny kurs Bitcoin Vault wynosi 11.84899433 PLN -0.44%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 100 876.11970368 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął BTCV to 1 969.36677617 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Bitcoin Vault, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BTCV mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XRP/OMI 0.2 DOGE/XEC 0.3 ETH/OMI 0.5 BNB/LSK 1 HEX/ADA 2 USDT/DASH 5 BTC/OMI 10 BTC/LSK 4 ZEC/ZRX

Bitcoin Vault Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]