Internet Computer (ICP) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ICP

1 912 220 591 USD

Historyczne maksimum ICP

342.23 USD

logo kryptowaluty Internet Computer Czym jest Internet Computer?

Internet Computer znajduje się na 21 miejscu w rankingu kryptowalut.


Internet Computer jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Internet Computer jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak ICP jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Internet Computer - Smart Contracts

ICP jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Internet Computer


Gdzie kupić Internet Computer?

Internet Computer możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Internet Computer jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Internet Computer (ICP)

Aktualny kurs Internet Computer wynosi 18.35023401 PLN 1.41%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 114 923 087.30253795 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ICP to 1 433.49511349 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Internet Computer, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ICP mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ADA/DOGE 0.2 USDC/LSK 0.3 CRO/XEC 0.5 ETH/TRX 1 DOT/BAT 2 BTC/TRX 5 LUNA/ZEC 10 BNB/ZRX 7 DOGE/LSK

Internet Computer Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]