Internet Computer (ICP) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ICP

5 710 872 366 USD

Historyczne maksimum ICP

342.23 USD

logo kryptowaluty Internet Computer Czym jest Internet Computer?

Internet Computer znajduje się na 21 miejscu w rankingu kryptowalut.


Internet Computer jest Open Source

Internet Computer opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Internet Computer oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak ICP jest GitHub.


Internet Computer - Smart Contracts

ICP jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Internet Computer


Gdzie kupić Internet Computer?

Internet Computer możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Internet Computer jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Internet Computer (ICP)

Aktualny kurs Internet Computer wynosi 48.25068335 PLN 1.89%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 446 280 086.0734933 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ICP to 1 342.61885016 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Internet Computer, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ICP mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/DENT 0.2 BAT/XEC 0.3 SHIB/LSK 0.5 BNB/LUNA 1 ADA/XEC 2 ETH/USDT 5 BNB/SOL 10 HEX/OMG 6 DASH/BAT

Internet Computer Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]