Golem (GLM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja GLM

192 538 752 USD

Historyczne maksimum GLM

1.25 USD

logo kryptowaluty Golem Czym jest Golem?

Golem znajduje się na 168 miejscu w rankingu kryptowalut.

Golem jest globalnym, otwartym, zdecentralizowanym superkomputerem, do którego każdy może mieć dostęp. Składa się on z połączonej mocy maszyn użytkowników, od komputerów PC po całe centra danych.


Golem jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Golem jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak GLM jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Golem - Smart Contracts

GLM jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Golem


Gdzie kupić Golem?

Golem możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Golem (GLM)

Aktualny kurs Golem wynosi 0.80784254 PLN -2.99%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 6 842 913.26643229 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął GLM to 5.25948596 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Golem, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę GLM mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ETH/OMI 0.2 USDT/DENT 0.3 BNB/DASH 0.5 BTC/USDC 1 BTC/TRX 2 USDT/LUNA 5 BTC/OMG 10 CRO/OMI 8 HEX/XLM

Golem Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]