Golem (GLM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja GLM

Historyczne maksimum GLM

logo kryptowaluty Golem Czym jest Golem?

Golem znajduje się na 168 miejscu w rankingu kryptowalut.

Golem jest globalnym, otwartym, zdecentralizowanym superkomputerem, do którego każdy może mieć dostęp. Składa się on z połączonej mocy maszyn użytkowników, od komputerów PC po całe centra danych.


Golem jest Open Source

Golem opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Golem oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak GLM jest GitHub.


Golem - Smart Contracts

GLM jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Golem


Gdzie kupić Golem?

Golem możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Golem (GLM)

Aktualny kurs Golem wynosi 2.03642735 PLN 0.48%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął GLM to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Golem, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę GLM mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ADA/DENT 0.2 LSK/OMI 0.3 DOGE/SHIB 0.5 DOGE/LSK 1 TRX/DASH 2 TRX/LSK 5 BNB/CRO 10 BNB/SHIB 3 USDT/SOL

Golem Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]