IExec RLC (RLC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja RLC

231 649 437 USD

Historyczne maksimum RLC

16.06 USD

logo kryptowaluty iExec RLC Czym jest iExec RLC?

iExec RLC znajduje się na 223 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Pierwszy zdecentralizowany rynek dla zasobów w chmurze


iExec RLC bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta iExec RLC jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak RLC są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


iExec RLC a Smart Contracty

RLC jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt iExec RLC wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie iExec RLC


Gdzie kupić iExec RLC?

iExec RLC możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno iExec RLC jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs iExec RLC (RLC)

Aktualny kurs iExec RLC wynosi 12.88073378 PLN 4.65%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 69 819 337.07620029 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął RLC to 64.63915999 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak iExec RLC, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę RLC mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BTC/OMG 0.2 SHIB/ZEC 0.3 OMG/LSK 0.5 BNB/UMA 1 DOT/LSK 2 DOT/TRX 5 TRX/LSK 10 BAT/UMA 7 BTC/XLM

iExec RLC Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]