Horizen (ZEN) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ZEN

102 238 051 USD

Historyczne maksimum ZEN

167.76 USD

logo kryptowaluty Horizen Czym jest Horizen?

Horizen znajduje się na 97 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Horizen to integracyjny ekosystem, w którym każdy jest uprawniony i nagradzany za swój wkład. Masowo skalowalna platforma Horizen umożliwia firmom i programistom szybkie i przystępne tworzenie własnych publicznych lub prywatnych blockchainów na największej sieci węzłów w branży. Horizen's Sidechain SDK zapewnia wszystkie niezbędne komponenty do łatwego i szybkiego wdrożenia w pełni konfigurowalnego blockchaina.


Horizen jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Horizen jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak ZEN jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Horizen opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Horizen. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ZEN


Czy kryptowalutę ZEN można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining ZEN. Do procesu kopania Horizen, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Horizen może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości ZEN. Kopanie Horizen może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Horizen


Gdzie kupić Horizen?

Horizen możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Horizen jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

bitbay logo Bittrex

Horizen można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Horizen (ZEN)

Aktualny kurs Horizen wynosi 31.11872763 PLN 2.83%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 23 010 536.34984143 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ZEN to 702.71001065 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Horizen, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ZEN mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ETH/DOGE 0.2 BNB/LSK 0.3 ADA/BNB 0.5 XLM/BAT 1 TRX/OMI 2 LUNA/DASH 5 ETH/LUNA 10 DOT/ZRX 2 SOL/DOGE

Horizen Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]