Horizen (ZEN) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ZEN

146 312 093 USD

Historyczne maksimum ZEN

167.76 USD

logo kryptowaluty Horizen Czym jest Horizen?

Horizen znajduje się na 97 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Horizen to integracyjny ekosystem, w którym każdy jest uprawniony i nagradzany za swój wkład. Masowo skalowalna platforma Horizen umożliwia firmom i programistom szybkie i przystępne tworzenie własnych publicznych lub prywatnych blockchainów na największej sieci węzłów w branży. Horizen's Sidechain SDK zapewnia wszystkie niezbędne komponenty do łatwego i szybkiego wdrożenia w pełni konfigurowalnego blockchaina.


Horizen jest Open Source

Horizen opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Horizen oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak ZEN jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Horizen opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Horizen. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ZEN


Czy ZEN można kopać?

Tak, bez problemu możesz rozpocząć proces wydobywania ZEN. Jednakże, aby przystąpić do kopania Horizen, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Kluczowa jest posiadanie wydajnego sprzętu, który dysponuje wystarczającą mocą obliczeniową. W trakcie kopania kryptowalut, twój sprzęt wykonuje skomplikowane obliczenia matematyczne, jednocześnie uczestnicząc jako węzeł w globalnej sieci kryptowalutowej.

Kopanie Horizen może być opłacalne, ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie w postaci określonej ilości ZEN za każdy okres, w którym twój komputer wydobywa tę kryptowalutę. Rentowność kopania zależy jednak od kosztów prądu oraz poziomu trudności kopania. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu do kopania, warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów online i obliczyć opłacalność danej waluty.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Horizen


Gdzie kupić Horizen?

Horizen możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Horizen jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Horizen (ZEN)

Aktualny kurs Horizen wynosi 38.17163555 PLN 3.98%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 26 673 756.45898927 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ZEN to 658.16178765 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Horizen, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ZEN mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XRP/BAT 0.2 DASH/OMG 0.3 XLM/LUNA 0.5 TRX/OMG 1 XLM/DASH 2 DOGE/XEC 5 BTC/DOT 10 TRX/CRO 4 XRP/DENT

Horizen Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]