Gnosis (GNO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja GNO

290 901 908 USD

Historyczne maksimum GNO

656.6 USD

logo kryptowaluty Gnosis Czym jest Gnosis?

Gnosis znajduje się na 137 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Gnosis opracowuje rewolucyjną technologię prognozowania rynkowego, aby umożliwić Państwu kształtowanie przyszłości.


Gnosis kryptowaluta Open Source

Gnosis jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Gnosis.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy GNO, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


GNO środkiem płatniczym?

Tak, Gnosis może być używana do płacenia za towary i usługi. W związku z tym że kryptowaluty działają jako zdecentrelizowane rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą GNO możliwe jest zatem dokonywanie spłacanie należności na rzecz wybranego odbiorcy. Posiadacz GNO przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez innych mediatorów. Wiąże się z tym fakt, że użycie GNO jako środka płatniczego może nie być jawne np. dla organów państwowych.


Gnosis a Smart Contracty

GNO jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Gnosis wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Gnosis


Gdzie kupić Gnosis?

Gnosis możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Gnosis można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Gnosis (GNO)

Aktualny kurs Gnosis wynosi 471.32932782 PLN 1.35%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 7 171 362.49206118 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął GNO to 2 754.93177262 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Gnosis, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę GNO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ADA/XLM 0.2 XRP/BAT 0.3 BTC/XLM 0.5 XRP/OMI 1 HEX/XRP 2 USDC/LUNA 5 ZRX/OMG 10 ADA/USDC 0 BTC/BNB

Gnosis Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]