Gnosis (GNO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja GNO

611 311 369 USD

Historyczne maksimum GNO

656.6 USD

logo kryptowaluty Gnosis Czym jest Gnosis?

Gnosis znajduje się na 137 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Gnosis opracowuje rewolucyjną technologię prognozowania rynkowego, aby umożliwić Państwu kształtowanie przyszłości.


Gnosis kryptowaluta Open Source

Gnosis jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Gnosis.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy GNO, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


GNO środkiem płatniczym?

Tak, Gnosis może być używana do płacenia za towary i usługi. W związku z tym że kryptowaluty działają jako zdecentrelizowane rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą GNO możliwe jest zatem dokonywanie spłacanie należności na rzecz wybranego odbiorcy. Posiadacz GNO przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez innych mediatorów. Wiąże się z tym fakt, że użycie GNO jako środka płatniczego może nie być jawne np. dla organów państwowych.


Gnosis a Smart Contracty

GNO jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Gnosis wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Gnosis


Gdzie kupić Gnosis?

Gnosis możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Gnosis (GNO)

Aktualny kurs Gnosis wynosi 947.90231268 PLN 23.65%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 82 567 754.32188049 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął GNO to 2 636.00998338 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Gnosis, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę GNO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DOT/CRO 0.2 TRX/XEC 0.3 USDT/ADA 0.5 ZRX/OMI 1 HEX/LSK 2 XRP/TRX 5 USDC/XLM 10 USDC/ZEC 8 BAT/OMI

Gnosis Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]