Ethereum Classic (ETC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ETC

2 436 094 215 USD

Historyczne maksimum ETC

167.08 USD

logo kryptowaluty Ethereum Classic Czym jest Ethereum Classic?

Ethereum Classic znajduje się na 28 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Ethereum Classic jest open-source, publiczną, opartą na blockchainie platformą obliczeń rozproszonych z funkcjonalnością smart contract.Ethereum Classic jest kontynuacją oryginalnego blockchaina Ethereum - klasyczna wersja zachowująca niezafałszowaną historię.


Ethereum Classic kryptowaluta Open Source

Ethereum Classic jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Ethereum Classic.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy ETC, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Ethereum Classic opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Ethereum Classic. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ETC


Czy kryptowalutę ETC można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining ETC. Do procesu kopania Ethereum Classic, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Ethereum Classic może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości ETC. Kopanie Ethereum Classic może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Ethereum Classic


Gdzie kupić Ethereum Classic?

Ethereum Classic możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Ethereum Classic jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

bitbay logo Bittrex

Ethereum Classic można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Ethereum Classic (ETC)

Aktualny kurs Ethereum Classic wynosi 72.2017593 PLN 2.65%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 583 250 361.13619483 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ETC to 699.85777744 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Ethereum Classic, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ETC mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DASH/ZRX 0.2 TRX/ZRX 0.3 BAT/OMG 0.5 LUNA/XEC 1 ETH/DENT 2 SHIB/DENT 5 DOGE/OMI 10 USDC/ZEC 1 HEX/BAT

Ethereum Classic Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]