Ethereum Classic (ETC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ETC

3 414 284 119 USD

Historyczne maksimum ETC

167.08 USD

logo kryptowaluty Ethereum Classic Czym jest Ethereum Classic?

Ethereum Classic znajduje się na 28 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Ethereum Classic jest open-source, publiczną, opartą na blockchainie platformą obliczeń rozproszonych z funkcjonalnością smart contract.Ethereum Classic jest kontynuacją oryginalnego blockchaina Ethereum - klasyczna wersja zachowująca niezafałszowaną historię.


Ethereum Classic bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Ethereum Classic jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak ETC są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Ethereum Classic opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Ethereum Classic. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ETC


Czy kryptowalutę ETC można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining ETC. Do procesu kopania Ethereum Classic, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Ethereum Classic może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości ETC. Kopanie Ethereum Classic może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Ethereum Classic


Gdzie kupić Ethereum Classic?

Ethereum Classic możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Ethereum Classic jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Ethereum Classic (ETC)

Aktualny kurs Ethereum Classic wynosi 92.45362743 PLN 0.79%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 160 464 694.00995135 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ETC to 668.04812591 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Ethereum Classic, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ETC mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ADA/DENT 0.2 BNB/DOGE 0.3 BAT/ZRX 0.5 DENT/UMA 1 HEX/ZEC 2 SOL/ZRX 5 SOL/LUNA 10 BTC/DOGE 4 ETH/ADA

Ethereum Classic Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]