Ethereum Classic (ETC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ETC

2 773 368 755 USD

Historyczne maksimum ETC

167.08 USD

logo kryptowaluty Ethereum Classic Czym jest Ethereum Classic?

Ethereum Classic znajduje się na 28 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Ethereum Classic jest open-source, publiczną, opartą na blockchainie platformą obliczeń rozproszonych z funkcjonalnością smart contract.Ethereum Classic jest kontynuacją oryginalnego blockchaina Ethereum - klasyczna wersja zachowująca niezafałszowaną historię.


Ethereum Classic kryptowaluta Open Source

Ethereum Classic jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Ethereum Classic.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy ETC, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Ethereum Classic opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Ethereum Classic. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ETC


Czy kryptowalutę ETC można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining ETC. Do procesu kopania Ethereum Classic, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Ethereum Classic może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości ETC. Kopanie Ethereum Classic może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Ethereum Classic


Gdzie kupić Ethereum Classic?

Ethereum Classic możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Ethereum Classic jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


bitbay logo Bittrex

Ethereum Classic można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs Ethereum Classic (ETC)

Aktualny kurs Ethereum Classic wynosi 92.58918039 PLN -0.74%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 404 046 829.00709033 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ETC to 751.63298101 PLN

Ethereum Classic Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]