Fantom (FTM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja FTM

6 103 188 752 USD

Historyczne maksimum FTM

2.48 USD

logo kryptowaluty Fantom Czym jest Fantom?

Fantom znajduje się na 46 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

FANTOM jest pierwszą na świecie platformą smart contract opartą na DAG, która rozwiązuje problem skalowalności i czasu potwierdzenia istniejącej technologii blockchain.


Fantom jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Fantom jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Fantom


Kurs Fantom

Aktualny kurs Fantom wynosi 9.39989006 PLN 9.23%

Fantom Wykres


Gdzie kupić Fantom?

Fantom możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Fantom jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]