Fantom (FTM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja FTM

2 118 616 241 USD

Historyczne maksimum FTM

3.53 USD

logo kryptowaluty Fantom Czym jest Fantom?

Fantom znajduje się na 46 miejscu w rankingu kryptowalut.

FANTOM jest pierwszą na świecie platformą smart contract opartą na DAG, która rozwiązuje problem skalowalności i czasu potwierdzenia istniejącej technologii blockchain.


Fantom jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Fantom jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak FTM jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Fantom


Gdzie kupić Fantom?

Fantom możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Fantom jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Fantom (FTM)

Aktualny kurs Fantom wynosi 3.03687557 PLN 2.57%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 711 540 550.49303305 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął FTM to 14.19861449 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Fantom, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę FTM mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 LUNA/LSK 0.2 ADA/CRO 0.3 HEX/UMA 0.5 ETH/ADA 1 XRP/ZEC 2 DOGE/TRX 5 USDT/XEC 10 USDC/XLM 3 ZRX/OMG

Fantom Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]