Binance Coin (BNB) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BNB

74 937 881 792 USD

Historyczne maksimum BNB

690.57 USD

logo kryptowaluty Binance Coin Czym jest Binance Coin?

Binance Coin znajduje się na 6 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

BNB został uruchomiony w 2017 roku, 11 dni przed uruchomieniem giełdy kryptowalutowej Binance. Został pierwotnie wyemitowany jako token ERC-20 działający w sieci Ethereum, z całkowitym limitem podaży 200 milionów monet i 100 milionów BNB dostarczonych w ICO. Jednak wraz z wydaniem sieci głównej Binance Chain, tokeny ERC-20 BNB zostały wymienione na BEP2 BNB w stosunku 1:1 w kwietniu 2019 roku i nie są już hostowane na Ethereum. BNB może być wykorzystywany jako metoda płatności, token użytkowy służący do uiszczania opłat giełdy Binance oraz udziału w sprzedaży tokenów na tablicy startowej Binance. BNB zasila również Binance DEX (zdecentralizowaną giełdę).


Binance Coin jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Binance Coin jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

BNB jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Binance Coin


Kurs Binance Coin

Aktualny kurs Binance Coin wynosi 1 914.42235881 PLN 3.58%

Binance Coin Wykres


Gdzie kupić Binance Coin?

Binance Coin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Binance Coin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]