Binance Coin (BNB) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BNB

85 024 297 209 USD

Historyczne maksimum BNB

719.51 USD

logo kryptowaluty Binance Coin Czym jest Binance Coin?

Binance Coin znajduje się na 6 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

BNB został uruchomiony w 2017 roku, 11 dni przed uruchomieniem giełdy kryptowalutowej Binance. Został pierwotnie wyemitowany jako token ERC-20 działający w sieci Ethereum, z całkowitym limitem podaży 200 milionów monet i 100 milionów BNB dostarczonych w ICO. Jednak wraz z wydaniem sieci głównej Binance Chain, tokeny ERC-20 BNB zostały wymienione na BEP2 BNB w stosunku 1:1 w kwietniu 2019 roku i nie są już hostowane na Ethereum. BNB może być wykorzystywany jako metoda płatności, token użytkowy służący do uiszczania opłat giełdy Binance oraz udziału w sprzedaży tokenów na tablicy startowej Binance. BNB zasila również Binance DEX (zdecentralizowaną giełdę).


Binance Coin jest Open Source

Binance Coin opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Binance Coin oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak BNB jest GitHub.


Binance Coin - Smart Contracts

BNB jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Binance Coin


Gdzie kupić Binance Coin?

Binance Coin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Binance Coin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Binance Coin (BNB)

Aktualny kurs Binance Coin wynosi 2 303.4672961 PLN 0.24%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 6 420 919 048.06345844 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął BNB to 2 876.81286836 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Binance Coin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BNB mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 USDT/OMG 0.2 ZEC/OMG 0.3 DASH/UMA 0.5 DOGE/USDC 1 ETH/USDC 2 ZRX/DENT 5 XLM/OMI 10 CRO/ZRX 9 BNB/DOT

Binance Coin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 3 Średnia: 4.7]