Decentraland (MANA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja MANA

1 320 932 143 USD

Historyczne maksimum MANA

5.85 USD

logo kryptowaluty Decentraland Czym jest Decentraland?

Decentraland znajduje się na 87 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Decentraland będzie platformą wirtualnej rzeczywistości zasilaną przez blockchain Ethereum. Użytkownicy mogą tworzyć, doświadczać i zarabiać na treściach i aplikacjach.


Decentraland kryptowaluta Open Source

Decentraland jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Decentraland.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy MANA, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Decentraland a Smart Contracty

MANA jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Decentraland wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Decentraland


Gdzie kupić Decentraland?

Decentraland możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Decentraland jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Decentraland można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Decentraland można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Decentraland (MANA)

Aktualny kurs Decentraland wynosi 3.52672883 PLN 1.78%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 293 917 286.28843397 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął MANA to 28.98731345 PLN

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XRP/DENT 0.2 LUNA/ZEC 0.3 ADA/ZRX 0.5 ADA/DENT 1 DASH/OMI 2 SHIB/ZEC 5 USDC/BAT 10 DASH/BAT 9 HEX/LUNA

Decentraland Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]