Decentraland (MANA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja MANA

638 717 632 USD

Historyczne maksimum MANA

5.85 USD

logo kryptowaluty Decentraland Czym jest Decentraland?

Decentraland znajduje się na 87 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Decentraland będzie platformą wirtualnej rzeczywistości zasilaną przez blockchain Ethereum. Użytkownicy mogą tworzyć, doświadczać i zarabiać na treściach i aplikacjach.


Decentraland bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Decentraland jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak MANA są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Decentraland a Smart Contracty

MANA jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Decentraland wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Decentraland


Gdzie kupić Decentraland?

Decentraland możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Decentraland jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Decentraland można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Decentraland (MANA)

Aktualny kurs Decentraland wynosi 1.33843206 PLN 2.71%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 236 279 422.39888272 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął MANA to 23.4040695 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Decentraland, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę MANA mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/LSK 0.2 OMG/XEC 0.3 OMG/OMI 0.5 DOGE/LSK 1 ZRX/OMG 2 XLM/ZRX 5 ZRX/DENT 10 SHIB/DENT 5 ZEC/ZRX

Decentraland Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]