Decentraland (MANA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja MANA

1 435 903 387 USD

Historyczne maksimum MANA

5.85 USD

logo kryptowaluty Decentraland Czym jest Decentraland?

Decentraland znajduje się na 87 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Decentraland będzie platformą wirtualnej rzeczywistości zasilaną przez blockchain Ethereum. Użytkownicy mogą tworzyć, doświadczać i zarabiać na treściach i aplikacjach.


Decentraland kryptowaluta Open Source

Decentraland jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Decentraland.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy MANA, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Decentraland a Smart Contracty

MANA jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Decentraland wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Decentraland


Gdzie kupić Decentraland?

Decentraland możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Decentraland jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Decentraland można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Decentraland można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Decentraland (MANA)

Aktualny kurs Decentraland wynosi 3.33063614 PLN -3.2%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 543 191 291.84894562 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął MANA to 25.18363277 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Decentraland, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę MANA mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XRP/LUNA 0.2 ETH/DASH 0.3 DASH/OMI 0.5 TRX/CRO 1 DASH/XEC 2 ADA/OMI 5 TRX/ZRX 10 USDC/XLM 7 ETH/USDC

Decentraland Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]