Bitcoin Cash (BCH) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BCH

9 335 088 349 USD

Historyczne maksimum BCH

4 355.62 USD

logo kryptowaluty Bitcoin Cash Czym jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash znajduje się na 17 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Bitcoin Cash jest kryptowalutą. Jest to fork (kopia w pewnym sensie) Bitcoina (BTC). Powstała w sierpniu 2017 roku w wyniku nieporozumienia dotyczącego problemów ze skalowalnością Bitcoina. Wpływowi górnicy, deweloperzy i inwestorzy niezadowoleni z funkcji Segregated Witness w Bitcoin (BTC) postanowili ośmiokrotnie zwiększyć zdolność transakcyjną bitcoina poprzez zwiększenie rozmiaru bloku.


Bitcoin Cash bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Bitcoin Cash jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak BCH są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin Cash opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin Cash. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BCH


BCH jako środek płatniczy

Kryptowaluta Bitcoin Cash może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą BCH możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz BCH przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie BCH jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Czy kryptowalutę BCH można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining BCH. Do procesu kopania Bitcoin Cash, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Bitcoin Cash może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości BCH. Kopanie Bitcoin Cash może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Cash


Gdzie kupić Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Bitcoin Cash jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Bitcoin Cash można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Bitcoin Cash (BCH)

Aktualny kurs Bitcoin Cash wynosi 1 916.28449051 PLN 0.94%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 392 684 327.73046899 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął BCH to 17 087.77223606 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Bitcoin Cash, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BCH mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DOGE/USDC 0.2 DOGE/ZEC 0.3 CRO/ZRX 0.5 XLM/CRO 1 OMG/UMA 2 BTC/ZEC 5 BNB/SOL 10 XRP/USDC 9 BTC/OMI

Bitcoin Cash Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]