Dai (DAI) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja DAI

5 354 243 888 USD

Historyczne maksimum DAI

1.37 USD

logo kryptowaluty Dai Czym jest Dai?

Dai znajduje się na 25 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Dai jest kryptowalutą, której cena jest stabilizowana w stosunku do wartości dolara amerykańskiego. Dai jest tworzony przez Dai Stablecoin System, zdecentralizowaną platformę, która działa na blockchainie Ethereum.


Dai jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Dai jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak DAI jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Bezpieczeństwo inwestowania w stablecoiny na przykładzie Dai

Kryptowaluta Dai jest stabilną walutą (określaną też jako stablecoin). Co to znaczy? W najprostszym tłumaczeniu, nie jest ona podatna na wahania kursu, co sprawia, że jej zmienność cenowa jest minimalna.

Dzięki temu, że DAI nie zmienia drastycznie swojego kursu, dla użytkowników, którzy chcą w nią inwestować, wzrasta bezpieczeństwo takiej decyzji. Nie muszą się oni martwić o gwałtowne spadki ani wzrosty.

Dai jako stablecoin może być wykorzystywana do zabezpieczania swoich transakcji i utrzymywania ich stałej wartości. Inne, mocno wahające się w cenie kryptowaluty można zamienić na Dai, utrzymując wartość np. do dolara. Co ważne, taka zamiana nie jest objęta obowiązkiem podatkowym.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Dai


Gdzie kupić Dai?

Dai możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Dai jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Dai można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Dai (DAI)

Aktualny kurs Dai wynosi 3.92976613 PLN 0.2%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 900 071 770.43025529 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął DAI to 5.35984422 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Dai, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę DAI mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BTC/DENT 0.2 DOT/LSK 0.3 DOT/XEC 0.5 OMG/XEC 1 ADA/XRP 2 TRX/LSK 5 ZEC/DENT 10 CRO/LSK 6 BTC/DENT

Dai Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]