UMA (UMA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja UMA

144 349 702 USD

Historyczne maksimum UMA

43.72 USD

logo kryptowaluty UMA Czym jest UMA?

UMA znajduje się na 154 miejscu w rankingu kryptowalut.

UMA [UMA] to token oparty na blockchainie Ethereum. UMA jest notowana na 24 giełdach z łączną liczbą 54 aktywnych rynków.

Jaka jest misja UMA?

Misją UMA jest zapewnienie powszechnego dostępu do rynków finansowych – bez ograniczeń ze strony cenzury, istniejącego wcześniej kapitału finansowego i społecznego, czy też przekonań i wartości. Wolność gospodarcza, jaką daje powszechny dostęp do rynków, stwarza równe szanse na osiągnięcie dobrobytu i zbudowanie niezależności finansowej.

Kto stoi za UMA?

UMA to zdecentralizowany protokół zarządzany przez członków społeczności z całego świata. Wśród członków założycieli znajdują się absolwenci Google, Goldman Sachs, pięciu startupów wspieranych przez venture oraz trzech ekonomicznych programów doktoranckich. Doradcami i mentorami projektu są Chris Burniske, Jill Carlson, Noah Jessop i prof. Christopher Tonetti.

 


UMA jest oparty na Open Source

Kryptowaluta UMA jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak UMA jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie UMA


Gdzie kupić UMA?

UMA możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno UMA jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

bitbay logo Bittrex

UMA można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs UMA (UMA)

Aktualny kurs UMA wynosi 8.55392471 PLN 1.66%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 19 977 044.19389376 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął UMA to 184.66337401 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak UMA, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę UMA mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 CRO/DASH 0.2 XLM/XEC 0.3 USDT/SOL 0.5 BNB/DASH 1 XRP/LUNA 2 SOL/DENT 5 HEX/DOT 10 DASH/OMG 2 XLM/DASH

UMA Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]