UMA (UMA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja UMA

208 444 017 USD

Historyczne maksimum UMA

43.72 USD

logo kryptowaluty UMA Czym jest UMA?

UMA znajduje się na 154 miejscu w rankingu kryptowalut.

UMA [UMA] to token oparty na blockchainie Ethereum. UMA jest notowana na 24 giełdach z łączną liczbą 54 aktywnych rynków.

Jaka jest misja UMA?

Misją UMA jest zapewnienie powszechnego dostępu do rynków finansowych – bez ograniczeń ze strony cenzury, istniejącego wcześniej kapitału finansowego i społecznego, czy też przekonań i wartości. Wolność gospodarcza, jaką daje powszechny dostęp do rynków, stwarza równe szanse na osiągnięcie dobrobytu i zbudowanie niezależności finansowej.

Kto stoi za UMA?

UMA to zdecentralizowany protokół zarządzany przez członków społeczności z całego świata. Wśród członków założycieli znajdują się absolwenci Google, Goldman Sachs, pięciu startupów wspieranych przez venture oraz trzech ekonomicznych programów doktoranckich. Doradcami i mentorami projektu są Chris Burniske, Jill Carlson, Noah Jessop i prof. Christopher Tonetti.

 


UMA jest Open Source

UMA opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą UMA oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak UMA jest GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie UMA


Gdzie kupić UMA?

UMA możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno UMA jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs UMA (UMA)

Aktualny kurs UMA wynosi 10.21817976 PLN 3.01%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 110 246 663.49773207 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął UMA to 174.81967092 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak UMA, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę UMA mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XLM/DASH 0.2 SHIB/CRO 0.3 HEX/XRP 0.5 ETH/DENT 1 DOT/OMG 2 DOGE/TRX 5 BTC/DASH 10 ETH/USDC 1 TRX/ZEC

UMA Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]