Bancor (BNT) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BNT

407 273 914 USD

Historyczne maksimum BNT

10.66 USD

logo kryptowaluty Bancor Czym jest Bancor?

Bancor znajduje się na 106 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Protokół Bancor jest standardem dla nowej generacji kryptowalut zwanych Smart Tokens


Bancor kryptowaluta Open Source

Bancor jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Bancor.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy BNT, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Bancor a Smart Contracty

BNT jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Bancor wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bancor


Gdzie kupić Bancor?

Bancor możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Bancor jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


bitbay logo Bittrex

Bancor można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs Bancor (BNT)

Aktualny kurs Bancor wynosi 6.70569724 PLN 6.08%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 18 586 000.16544557 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął BNT to 47.9233349 PLN

Bancor Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]