Hedera Hashgraph (HBAR) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja HBAR

3 206 758 48 USD

Historyczne maksimum HBAR

0.566141 USD

logo kryptowaluty Hedera Hashgraph Czym jest Hedera Hashgraph?

Hedera Hashgraph znajduje się na 45 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

Hedera to zdecentralizowana sieć publiczna, dzięki której Twój cyfrowy świat będzie dokładnie taki, jaki powinien być - Twój. Niezależnie od tego, czy jesteś startupem czy przedsiębiorstwem, twórcą czy konsumentem, Hedera wykracza poza blockchain dla programistów, by stworzyć następną erę szybkich, uczciwych i bezpiecznych aplikacji.


Hedera Hashgraph jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Hedera Hashgraph jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

HBAR jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Hedera Hashgraph


Kurs Hedera Hashgraph

Aktualny kurs Hedera Hashgraph wynosi 1.42754656 PLN 1.87%

Hedera Hashgraph Wykres


Gdzie kupić Hedera Hashgraph?

Hedera Hashgraph możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Hedera Hashgraph można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno Hedera Hashgraph jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]