Aave (AAVE) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja AAVE

880 955 363 USD

Historyczne maksimum AAVE

666.03 USD

logo kryptowaluty Aave Czym jest Aave?

Aave znajduje się na 36 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

Zdecentralizowane udzielanie pożyczek w sieci Ethereum - Lending Ethereum


Aave kryptowaluta Open Source

Aave jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Aave.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy AAVE, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Aave a Smart Contracty

AAVE jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Aave wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Aave


Gdzie kupić Aave?

Aave możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Aave jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Aave można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Aave można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Aave (AAVE)

Aktualny kurs Aave wynosi 255.57559437 PLN 2.68%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 151 856 101.92203388 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął AAVE to 2 789.79492718 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Aave, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę AAVE mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DASH/ZEC 0.2 LSK/XEC 0.3 CRO/ZRX 0.5 ADA/USDC 1 BAT/UMA 2 USDT/XLM 5 CRO/ZRX 10 DENT/XEC 4 DOT/ZRX

Aave Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]