Gatechain Token (GT) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja GT

701 766 574 USD

Historyczne maksimum GT

13.29 USD

logo kryptowaluty Gatechain Token Czym jest Gatechain Token?

Gatechain Token znajduje się na 159 miejscu w rankingu kryptowalut.


Bezpieczeństwo inwestowania w stablecoiny na przykładzie Gatechain Token

Kryptowaluta Gatechain Token jest stabilną walutą (określaną też jako stablecoin). Co to znaczy? W najprostszym tłumaczeniu, nie jest ona podatna na wahania kursu, co sprawia, że jej zmienność cenowa jest minimalna.

Dzięki temu, że GT nie zmienia drastycznie swojego kursu, dla użytkowników, którzy chcą w nią inwestować, wzrasta bezpieczeństwo takiej decyzji. Nie muszą się oni martwić o gwałtowne spadki ani wzrosty.

Gatechain Token jako stablecoin może być wykorzystywana do zabezpieczania swoich transakcji i utrzymywania ich stałej wartości. Inne, mocno wahające się w cenie kryptowaluty można zamienić na Gatechain Token, utrzymując wartość np. do dolara. Co ważne, taka zamiana nie jest objęta obowiązkiem podatkowym.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Gatechain Token opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Gatechain Token. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w GT


Koncepcja Proof of Stake w Gatechain Token

Kryptowaluta Gatechain Token opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy GT oparte zostały na modelu Proof of Stake.


GT jako środek płatniczy

Kryptowaluta Gatechain Token może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą GT możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz GT przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie GT jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


GT - MemeCoin

Niektóre kryptowaluty należą do kategorii tzw. memecoinów, czyli kryptowalut stworzonych dla żartu. Dobrym przykładem memecoina jest Gatechain Token.

Za memecoinami nie stoją zwykle żadne projekty biznesowe, a tworzone są one podobnie jak internetowe memy - dla celów rozrywkowych. Najpopularniejszym memecoinem jest Dogecoin, nawiązujący w swojej nazwie do popularnego mema z wizerunkiem psa. Dogecoin stał się popularną kryptowalutą po serii wpisów na Twitterze autorstwa Elona Muska, który przez samo zwrócenie uwagi na tą kryptowalutę sprawił, że jej wartość w pewnym momencie wzrosła kilkudziesięciokrotnie.

Brak projektów biznesowych stojących za memecoinami sprawia jednak, że długofalowo są to projekty o niskiej kapitalizacji.


Gatechain Token a Smart Contracty

GT jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Gatechain Token wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Czy kryptowalutę GT można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining GT. Do procesu kopania Gatechain Token, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Gatechain Token może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości GT. Kopanie Gatechain Token może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Gatechain Token


Gdzie kupić Gatechain Token?

Gatechain Token możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Gatechain Token (GT)

Aktualny kurs Gatechain Token wynosi 30.10271727 PLN -1.97%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 24 965 380.28662797 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął GT to 53.12666223 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Gatechain Token, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę GT mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 USDC/UMA 0.2 ADA/OMG 0.3 ADA/DASH 0.5 SOL/UMA 1 USDC/XEC 2 USDT/ZRX 5 ETH/OMG 10 ETH/LSK 2 USDT/ADA

Gatechain Token Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]