DigiByte (DGB) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja DGB

702 138 332 USD

Historyczne maksimum DGB

0.1812 USD

logo kryptowaluty DigiByte Czym jest DigiByte?

DigiByte znajduje się na 112 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2014 roku i stworzył go Jared Tate

DigiByte (DGB) jest kryptowalutą na publicznym, szybko rosnącym i wysoce zdecentralizowanym blockchainie z maksymalną podażą 21B do 2035 roku. DigiBytes to niezniszczalne, niepodrabialne lub możliwe do zhakowania aktywa cyfrowe, idealne do ochrony przedmiotów wartościowych (np. waluty, informacji, własności lub ważnych danych cyfrowych). Jest to pierwszy blockchain z SegWit, MultiAlgo mining, DigiShield i Odocrypt. Jego blockchain składa się z trzech warstw (warstwa aplikacji, warstwa aktywów cyfrowych/warstwa księgi publicznej i główny protokół komunikacyjny/warstwa sieci globalnej).


DigiByte jest oparty na Open Source

Kryptowaluta DigiByte jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta DigiByte opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy DigiByte. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia.


DGB jako środek płatniczy

Kryptowaluta DigiByte może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą DGB możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz DGB przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie DGB jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Czy kryptowalutę DGB można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining DGB. Do procesu kopania DigiByte, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty DigiByte może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości DGB. Kopanie DigiByte może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie DigiByte


Kurs DigiByte

Aktualny kurs DigiByte wynosi 0.190747 PLN -0.59%

DigiByte Wykres


Gdzie kupić DigiByte?

DigiByte możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

DigiByte można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno DigiByte jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]