DigiByte (DGB) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja DGB

139 397 414 USD

Historyczne maksimum DGB

0.1812 USD

logo kryptowaluty DigiByte Czym jest DigiByte?

DigiByte znajduje się na 112 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2014 roku i stworzył go Jared Tate

DigiByte (DGB) jest kryptowalutą na publicznym, szybko rosnącym i wysoce zdecentralizowanym blockchainie z maksymalną podażą 21B do 2035 roku. DigiBytes to niezniszczalne, niepodrabialne lub możliwe do zhakowania aktywa cyfrowe, idealne do ochrony przedmiotów wartościowych (np. waluty, informacji, własności lub ważnych danych cyfrowych). Jest to pierwszy blockchain z SegWit, MultiAlgo mining, DigiShield i Odocrypt. Jego blockchain składa się z trzech warstw (warstwa aplikacji, warstwa aktywów cyfrowych/warstwa księgi publicznej i główny protokół komunikacyjny/warstwa sieci globalnej).


DigiByte bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta DigiByte jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak DGB są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta DigiByte opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy DigiByte. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w DGB


DGB jako środek płatniczy

Kryptowaluta DigiByte może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą DGB możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz DGB przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie DGB jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Czy kryptowalutę DGB można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining DGB. Do procesu kopania DigiByte, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty DigiByte może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości DGB. Kopanie DigiByte może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie DigiByte


Gdzie kupić DigiByte?

DigiByte możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno DigiByte jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs DigiByte (DGB)

Aktualny kurs DigiByte wynosi 0.03261183 PLN 4.21%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 32 658 754.1203961 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął DGB to 0.72449286 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak DigiByte, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę DGB mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ZEC/OMG 0.2 ZRX/OMI 0.3 BNB/DOT 0.5 DENT/UMA 1 ETH/XLM 2 XRP/ZEC 5 BNB/ZEC 10 BNB/DOT 4 SOL/ZRX

DigiByte Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]