Basic Attention Token (BAT) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BAT

1 035 338 091 USD

Historyczne maksimum BAT

1.64 USD

logo kryptowaluty Basic Attention Token Czym jest Basic Attention Token?

Basic Attention Token znajduje się na 91 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

Basic Attention Token, lub BAT, jest tokenem, który zasila zupełnie nowy system reklamy elektronicznej oparty na blockchainie, zaprojektowany w celu względnego nagradzania użytkowników za ich uwagę, zapewniając jednocześnie reklamodawcom lepszy zwrot z inwestycji w reklamę.

To doświadczenie jest dostarczane za pośrednictwem Take on Browser, gdzie użytkownicy mogą oglądać reklamy chroniące prywatność i otrzymywać korzyści BAT za to. Z drugiej strony, marketerzy mogą dostarczać ukierunkowane reklamy, aby zmaksymalizować interakcję i ograniczyć straty z powodu oszustw reklamowych i nadużyć.

Basic Attention Token wprowadzony w 2017 roku w następstwie wśród najszybciej wyprzedawanych początkowych ofert monet (ICO) wieczności, z systemem zwiększającym łącznie 35 milionów dolarów w mniej niż min. Od tego czasu przedstawił swoje doświadczenie reklamowe oparte na uwadze użytkownikom w większości krajów za pośrednictwem programu Take on Benefits.

BAT jest również jednostką nagrody w tej społeczności reklamowej, i jest przedmiotem obrotu między marketerami i użytkownikami. Z tego budżetu niewielka część jest rozprowadzana do marketerów, podczas gdy około 70% jest rozprowadzane do użytkowników – podczas gdy pośrednicy, którzy zwykle napędzają koszty reklamy, są pominięci, aby poprawić efektywność kosztową.


Basic Attention Token jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Basic Attention Token jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

BAT jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Basic Attention Token


Kurs Basic Attention Token

Aktualny kurs Basic Attention Token wynosi 2.70963182 PLN 0.74%

Basic Attention Token Wykres


Gdzie kupić Basic Attention Token?

Basic Attention Token możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo BitBay

Basic Attention Token można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - BitBay. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

Basic Attention Token można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno Basic Attention Token jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]